www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем голям !  (Прочетена 228546 пъти)

0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #540 -: Декември 20, 2008, 01:31:15 pm »
Истината е че компаниийте не само плащат но и снабдяват информаця за кракване на софтуера за да могат да го "налагат" на пазара. Те отдавна са разбрали теорията за "лайно да е ма да е без пари и да съм преебал дотя дето го е изсрал". Дай на човек софтуера за без пари нема да му обърне внимание. Но кажи му че струва 10 000 долара а може да го свали без пари от thepiratebay и той ще почне да го ползва. :)
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Проблем голям !
« Отговор #541 -: Декември 20, 2008, 03:42:43 pm »
Torentor имам пуловер на който не пише D&B ами директно си пише D&G и стръва 20 лева дали някой гони тия пирати :)
Към Пламен.
Честит имен ден.
И от мен.

M.Schumacher, ако закупеният от теб пуловер след няколко изпирания ти стои като нов, можем да си зададем въпроса, колко ли е реалната себестойност на продуктите на Dupe&Guz (съжалявам, че не мога да използвам реални имена, но току виж ме погнали за непозволена употреба на търговска марка). И честно казано, ако ми бяха продали същия този пуловер за 200(а не за 20) лв. и след няколко изпирания ми стои като нов, никога не бих се усъмнил, че е менте. :D :-\
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 03:47:22 pm от torrentor »
Активен

DJPlamen

  • SuperUploader
  • Карма: +88/-1081
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Май 24, 2008, 05:52:24 pm
  • Публикации: 315
Re: Проблем голям !
« Отговор #542 -: Декември 21, 2008, 12:32:11 am »
Благодаря за поздравленията (иначе предпочитам 8.11 - Архангеловден, за празнуване), както и за абсолютно уместната корекция на М. Шумахер!
Да, г-н Обущаров дори не държи при себе си моята спешъл devise-кола, той просто събира ИНФОРМАЦИЯ кой къде какво има и я разпространява...  Нека да приемем, че той просто раздава моите и чуждите визитки (или флаери, или каквото щете) ;D Да, той го прави по-успешно от ... например охраната на НДК, защото си е изградил име, хората знаят, че "той знае къде" и затова го търсят него... На всичкото отгоре, той става все по-добър, защото все повече хора се договарят с него да раздава и техните визитки....
По същата логика, дали той ще си рекламира (дори продава) на масичката разни други продукти (например кожени якета, парфюми и... ябълки :) ) - това си е НЕГОВА РАБОТА... Аз съм се договорил с него да предлага моя продукт (в случая - моя визитка с информация къде си държа безплатната кола) и единственото, което бих искал, е моят продукт да не е сврян в ъгъла зад ябълките ;D ;D ;D
Докато пишех това и размишлявах, естествено, обмислям и една друга гледна точка... Дали г-н Обущаров не е всъщност един ДИЛЪР... Защото, поне в българския език, "разпространител" има позитивно звучене, а "дилър" - по-скоро негативно.... А Разпространението е на една ПРАВНА крачка от Помагачеството... Е, нямам правно образование, говоря единствено на база вътрешната си логика... А тя ми подсказва, че в цялото "престъпление", най-голяма "вина" има "суперсийдърът", след него - всички сийдъри, после може би тракерът и накрая очевидно - потребителят-лийчър...
Темата е обширна.... твърде обширна за форум... аз поне мисля, че изисква обществена дискусия... намесени са както правни, така и технологични, та дори и морални въпроси... И естествено - барикадите са високи, а противниците - непримирими и готови на всичко...
Какво е моето решение ли? Изцяло в бъдещето и в областта на фантастиката, засега :) Нарочно го оставих за накрая, за да се посмеете на малко по-развинтена фантазия ;D
Ето го изходът: Собствениците на интелектуални права (да ги наречем Авторите за краткост) си правят платени тракери, а всички други минават извън закона... Но при следните условия за цената:
- по-ниско качество = по-ниска цена (например за БГ пазара - от лев за xViD 700-800 МВ до 3-4 за DVD и нагоре)
- по-нисък РЕЙТИНГ = по-ниска цена ... къде е фантастиката ли? Ами в устройството, което измерва рейтинга и по-точно колко доволен е останал потребителят от филма/играта... Науката има сериозни постижения в областта все пак... Не е ли това, което всички искаме? Леонардо ви е разплакал? Платете си, моля, за кефа... Или пък обратното - идва ви да го бутнете от носа на Титаник още на средата на филма? "Разбираме Ви, няма нужда да плащате, ще предадем на Леонардо какво сте изпитали"...
В крайна сметка - Авторите ИСКАТ нашата оценка... те се стремят да направят ХУБАВ филм, за да задоволят нашите очаквания и желания и... да ни вземат парите, лошо няма... Ние, като потребители, пък искаме да ОЦЕНИМ, искаме да ПОЛЗВАМЕ и сме готови да плащаме... но - за качество!
Дотук с моите разсъждения - надявам се не съм досадил или обидил някого. Пожелавам на М. Шумахер скоро да намери добър и евтин хостинг в Швеция, пожелавам на всички здрава, щастлива, успешна и безпроблемна 2009-а и... не забравяйте да се забавлявате с P2Pbg.com - единственият тракер, в който никога не се усеща студено, анонимно присъствие, а точно обратното - истински ХОРА и често - ПРИЯТЕЛИ. :) Късмет на всички!
Активен

torrentor

  • V.I.P.
  • Карма: +55/-29
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Септември 07, 2008, 03:42:14 am
  • Публикации: 184
Re: Проблем голям !
« Отговор #543 -: Декември 21, 2008, 07:05:15 am »
DJPlamen и Flora отново ме карат, колкото и да съм зает, да намирам време, за основното качество, което ни отличава например от маймуните - нека всички ние отделяме малко повече време ЗА РАЗМИСЪЛ. Иначе не знам как DJPlamen е стигнал до избор на примерната фамилия "Обущаров", но лично мен тя ме довежда до асоциация с английската думичка "bootleg". :D ;)

Може би ще стана банален, но моля тези, които знаят от къде мога да закупя в София лицензирани копия на "Пиратите от силициевата/силиконова долина", да ми драснат едно лично съобщение - искам да ги прилагам към празничните си подаръци тази година. Иначе си признавам, че за първи път гледах филма по една телевизия, а тези дни си го изтеглих барабар със субтитрите от пиъри на анатемосания от С. Армутлиева сайт. Винаги когато срещна това име у мен изниква една сентенция на Радой Ралин, посветена на една действително велика личност "Елисавета Багряна поетеса - на всички епохи метреса". Тя, Саня, много добре си знае кои части от афоризма й подхождат най много.
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 07:37:07 am от torrentor »
Активен

toshako

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 06, 2007, 08:45:27 pm
  • Публикации: 1
Re: Проблем голям !
« Отговор #544 -: Декември 21, 2008, 12:36:21 pm »
Опитвам се да вляза в страницата за торенти но ме прехвърля към индекса?!?!?!
Как мога да тегля торенти? Къде е проблема?
Активен

odnas

  • V.I.P.
  • Карма: +429/-607
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 17, 2008, 12:15:12 pm
  • Публикации: 3506
Re: Проблем голям !
« Отговор #545 -: Декември 21, 2008, 12:46:09 pm »
 :D Не мога да повярвам, че питаш, виж прочети първата страница на темата, в която си задал въпроса. Ти да не ставаш от зимен сън.  :D :D :D
Активен

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #546 -: Декември 21, 2008, 10:12:46 pm »
А ето кое ме разби преди малко отвсякъде. Реших да си инсталирам англоезичната версия на интернет браузъра на Google - Chrome. Привърших с инсталацията и знаете ли коя търсачка ми предложи да приложа по подразбиране - Лайф Сърч на гиганта от Редмънд?!?!? Уот дъ хел ис гоинг он?!?! Няма спасение...По един или друг начин реалния Голям брат вече е навсякъде...Моля пишете, ако сте се сблъскали със същия невероятен за мен феномен...
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 10:46:02 pm от TeamBlackmail »
Активен

M.Schumacher

  • SuperUploader
  • Карма: +1016/-355
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 03, 2005, 11:17:37 am
  • Публикации: 926
  • Торент Клиент: uTorrent
  • Профил в bpoke.com: http://MSchumacher.bpoke.com
Re: Проблем голям !
« Отговор #547 -: Декември 21, 2008, 10:51:32 pm »
Не на мен докато ползвах вин ми предложи да съм на гоогле
Активен

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #548 -: Декември 21, 2008, 11:17:40 pm »
Твърде е възможно "повредата да е в моя телевизор" - най вероятно, защото го свалих чрез Интернет Експлорър и му дадох да импортне буукмаркс оттам. Но все пак си оставам с едно наум, защото за подразбираща се търсачка в същият този ескплорър бе зададено да е google.com и за Chrome би било логично да ми предложи същото...
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #549 -: Декември 21, 2008, 11:50:36 pm »
Аз защо ли ги нямам тези проблеми ? Може би защото зная какво търся. И не е тук темата. Тази тема е за лишаването ни от бих казал човешки права: P2P обмен на информация.
Активен

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #550 -: Декември 22, 2008, 12:49:10 am »
Приемам позицията мненията ми да бъдат изтрити или преместени, ако се счете, че предложението на Хром (или може би по-скоро на самата операционна система) не е нов подстъп постепенно да бъдат превземани, хайде да не са човешки, а по скоро потребителски права - като например предпочитана търсеща машина. Проблем(ът) (наистина е с) голям ! (потенциал), ако съществува и при други. Ще се заровя по-дълбоко в настройките, за да видя какво става. Засега инсталацията през Файърфокс мина със същия резултат:


==========================================

==========================================

« Последна редакция: Декември 22, 2008, 09:33:17 am от TeamBlackmail »
Активен

bobi73

  • SuperUploader
  • Карма: +94/-170
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 21, 2007, 05:29:10 pm
  • Публикации: 342
Re: Проблем голям !
« Отговор #551 -: Декември 22, 2008, 01:59:48 am »
Приятелю , не се сърди. Просто са ни заглушени комуникациите. Бих ти дал един ник на човек , който би ти отговорил и би решил проблема ти. Но уви ни резнаха.
Активен

Dulev

  • SuperUser
  • Карма: +3/-1
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 30, 2007, 09:34:28 am
  • Публикации: 18
Re: Проблем голям !
« Отговор #552 -: Декември 22, 2008, 03:10:39 pm »
Г-н Дулев, вашият пример с разреждането на "Кока-кола"-та ме провокира да ви задам следнатата хипотетична ситуация:
Представете си, че аз си купувам (или още по-добре - подаряват ми) 2 литра кока-кола. Разреждам я с бистра водица 1:1, пълня 2 бутилки, слагам им етикет "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", сядам на една пейка пред НДК, опъвам малката ми масичка и казвам на случайно седящия до мен г-н... да речем Обущаров  ::) : "Пич, навит ли си да викаш на минаващите, че подаряваш на всеки по една бутилка от това якото нещо, дето не ти трябва да знаеш какво е дори, ама мирише поне на кока-кола?" Той казва "Навит съм, ама нали няма да ме караш да им искам пари, освен това не искам да си мислят, че е мое и че аз го произвеждам, аз просто ще ти изпълня молбата - да викам и привличам хората". Казвам му "Окей, ти си!" и след един месец пред него вече има опашка за безплатни "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", "7up-prevail-изветрял" и "Кума-Лиса-блокче-марципан-1986-година-нахапано" (ама понеже няма откъде да го намериш вече, си е ценно), а пък аз, понеже съм истински Робин Худ, му нося нови и нови неща, който съм намерил и разредил, че да има за всеки по нещо...
Успях ли да Ви объркам с фантастичния си пример? Ако не съм, моля, опитайте да ми отговорите на следните въпроси през вашата гледна точка:
1. Кой по веригата би трябвало да носи някаква отговорност:
- аз, понеже съм използвал като съставка на моето питие 50 % кока-кола (макар, че на етикета пише само "не правете копия", а не "не правете коктейли с кока-кола")?
- аз, понеже съм използвал запазената марка или по-точно - съм въвел в заблуждение някого, имитирайки защитена марка? (макар и с некомерсиална цел, ОЧЕВИДНО)
- Г-н Обущаров (тук е моментът да кажа, че в заигравката с името Шумахер няма лоши чувства), понеже той БЕЗПЛАТНО се явява някакъв вид "дистрибутор" на нещо БЕЗПЛАТНО? (ами раздавачите на флаери тогава....?)
- Бедните граждани, които нямат кинти за истинска, ледено-студена, освежаваща, бла-бла-бла-30-секунди-минаха-ли кока-кола, но пък с кеф си взимат бутилки от моя devise, за да разберат поне на какво мирише оригиналът?
Ако примерът ви изглежда неподходящ, ще се радвам да прочета мнението ви в реалната ситуация кой е "виновен" - производителят/имитатор, "преносната среда" (съучастникът ;) ) или крайният консуматор? И въобще, кой е луд - който дава зелника, който го яде или както винаги се случва в България - самият зелник?
2. Усещате ли, че въпросът е наистина принципен и ЕДИНСТВЕНО ЗАВИСИМ ОТ ЗАКОНА? Ние тук се караме като мишки (каквито сме си, хайде да не се лъжем) и на всичкото отгоре се караме за това кого да пратим при котката, щото тя вчера минала и подхвърлила "Утре ще разкатая някоя мишка, щото днес ми е у левия богаташки крачол, пратете ми някого, за да не пострадате всички".... Добре, ама утре законът може да се смени... Само дето хората ще си останат същите, със същия морал или липса на такъв...
3. Ако не ви се "краде" - моля, не го правете. Никога и по никакъв повод. Много малко хора могат да се похвалят с такова качество, нали? Само че, ако аз искам да покажа на бъдещите си деца например... великите филми от 70-те години, или пък дори Вашият авторски филм, за да бъдат те малко по-богати духовно от мен, бихте ли ме насочили откъде да си ги купя, 40 години по-късно, в мизерстваща България? Да, наричайте ме крадец, пират, нарушител на дребно или каквото още искате.... Но в крайна сметка, не мисля, че Джони Деп си заслужи последния хонорар, равен на заплатата ми за 916 години напред, че да му давам И ОЩЕ, нали?!?! От неговото "крадец" не ми става обидно някакси ;)

Много се изписа, след като повдигнах някои въпроси, а на мен не ми остава време да отговарям.
В конкретния случай с КокаКолата, май вече други са се произнесли за хипотетичната ситуация. Но моя пример беше различен - не да раздаваш безплатно. Когато раздаваш е едно, а когато продаваш - съвсем друго.
Активен
"Орден в сянка" - първият български STAR WARS фен филм http://shadoworder.bgjedi.com/

TeamBlackmail

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Декември 20, 2008, 12:46:26 pm
  • Публикации: 8
Re: Проблем голям !
« Отговор #553 -: Декември 22, 2008, 07:50:18 pm »
Господин Дулев, предполагам, че далечната Ви мисъл всъщност е, че "торентите носят приходи". Ето как аз виждам нещата в чудесния метафоричен полуезоповски стил на DJPlamen (ще направя само скромен, кратък и надявам се, поне отчасти успешен опит, да го наподобя).

Да вземем за пример господин Тракеров. В един хубав ден той решава да си плати тротоарно право (разбирайте хостинг, евентуално кодери и пр.) и опъва около НДК една голяма празна сергия, но след като е съобщил на свои приятели, че могат да предоставят своите "Кока-Кола-devise-разредена-с-вода-1:1", "7up-prevail-изветрял", "Кума-Лиса-блокче-марципан-1986-година-нахапано" и други подобни на доброволни начала - безплатно, за да идват други хора и да си вземат от тях. Постепенно сергията се разраства, все повече хора се тълпят при господин Тракеров и определени рекламодатели се съгласяват логото им да стои върху тениската (ах, че смешен соц-архаизъм) на господин Тракеров. Той има възможност върху всяко от пет хоризонтално или вертикално разположени правоъгълничета да разположи тяхно лого, както и възможност да му се изпращат спомоществувателски СМС-и на ниски крайни потребителски цени. С което най-малкото Тракеров се опитва да "избие" първоначалната инвестиция и текущите разходи. Същевременно на логистиката на Тракеров сътрудничи екип съмишленици. Имам многопосочна информация, че нито един от тези като Господин Тракеров, на които е отнето тротоарното право, не се е замогнал от своята посредническа дейност. Да речем, че индустрията на авторските права понася загуби (по-точния термин е пропуснати ползи) от това, че някой разрежда КокаКолата и я предоставя безплатно. Но засега е видно, че въпреки отправената покана във форума, никой не ни се е похвалил, че е успял да рекламира продукт на авторското право, който с подвеждаща кампания е съумял да заблуди хиляди (може би и милиони) българи да си извадят измачканите левчета и да закупят "оригинал" от този продукт. Истината е много проста - тези които държат големите мангизи (не само в България, а по целия свят) разполагат с правото да цакат още с раздаването на картите в бридж-белота на торентите. А те владеят и много други игри. Помните ли кой беше най-добрия покерджия в "Pirates of Silicon Valley"?
« Последна редакция: Декември 22, 2008, 11:46:47 pm от TeamBlackmail »
Активен

svenxxx

  • SuperUser
  • Карма: +21/-127
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Март 23, 2008, 07:41:13 pm
  • Публикации: 279
  • За повече контакти търсете разклонители
Re: Проблем голям !
« Отговор #554 -: Декември 23, 2008, 12:29:53 am »
Нямаше ме доста време някой може ли да ми каже как се развиват нещата на кратко.И нали уж нещо щеше да има нов проект и какво ще стане с този сайт.
Активен