www.p2pbg.com

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ от модератор (администратор)  (Прочетена 808719 пъти)

0 Членове и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Bradat

  • SuperUploader
  • Карма: +108/-26
  • Неактивен Неактивен
  • :Ноември 13, 2008, 05:29:12 pm
  • Публикации: 471
  • Торент Клиент: utorent
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1605 -: Ноември 04, 2010, 08:57:47 pm »
 ;D
Да запитам и аз - можете ли да ми кажете ... защо за 2-ри път ми се занулява Upload-a

(и ако обичате - не ми казвайте че анти чийт системата се е активирала, тъй като 100% от ъплоуда е само и единствено от сийдбонус точки)

Благодаря предварително


   За най-голямо ваше учудване точно това е причината за нулирането на Ъплоуда ви. Думата Cheat означава: измама, мошеничество, надхитряване!
Системата отчита над 8,500 активни торенти, за който Вашият ъплоуд е нищожен, а единични торенти имат коефициент под 1%. Всичкият Ви ъплоуд е от заменени точки получени от торенти, който реално не сийдвате. От 25 дни се опитвам да сваля от вас 4 торента по 4-5 Mb безуспешно, понеже сте си нулирали Ъплоуда.
Вашите действия противоречат на идеята р2р за споделяне на информация. Точките, който получавате за фиктивно - активните торенти са незаслужени.
 
Моля Ви, в срок от 24 часа след влизането Ви в сайта да ми дадете смислено обяснение за случващото се. В противен случай ще ви бъдат отнети и звездите, който сте получили мамейки системата. Това очаква и всеки тръгнал по вашия път.


 
    Ето и отговора, който получих от BuTaMuH. Ще отговоря възможно най-подробно точка по точка, с надеждата да предпазя и други Юзери от подобни грешки.
 
 
Обяснението е следното:

Както най-вероятно вече Ви е ясно - имам не 8500 а 11577 торента които се ъплоудват
- тъй като това не е малко число ... макс. скорост на ъплоъд на този клиент е намалена на 1кБ (за всички торенти), отделно - броят на закачените общо пиъри (отновно за всички торенти) е ограничен на 10000.

   Ами намалете си бройката на торентите и пуснете нормален сийд, така че да може да се свалят торентите. Щом Ви е жал да си хабите жицата на интернета и Юзерите, който искат да свалят нещо от Вас нямаше да чакат 25 дни за 5 Mb и да не могат да свалят и 1 bit от Вас.

От всичко което прочетох за тези сийд бонус точки ... никъде няма нищо, което да определи тази ситуация като невъзможна или неотговаряща на правилата /ако греша - моля покажете ми конкретното правило, за да се съобразя и с него/

   В Правилата пише ясно и точно "сийдвате" което само по себе си означава да може да се сваля от Вас, никъде не пише " да се правите, че сийдвате"

Ако, обаче, ми се занулява трафика който съм си добавил от сийд бонус точките .... какъв е товага смисъла на тези точки като цяло и визможността да бъдат заменяни за трафик в частност?

От друга страна - имам и друг торент клиент, в който поддържам по-малък брой торенти, който обаче, няма толкова строги ограничения за брой свързани пиъри и максимална скорост на ъплоуд.

Това че не сте успели да изтеглите 1 от тези 11000+ торента може да се дължи на гореспоменатите факти или на това, че са зад NAT firewall и портовете не са пренасочени.

  Щом всичко е скрито зад NAT firewall и портовете не са пренасочени. За какво сийдване изобщо става дума. И за какви точки претендирате.

Относно казаното от Вас във форума: "Вашите действия противоречат на идеята р2р за споделяне на информация." ... никъде в правилата не прочетох тази идея и това че трябва да се придържаме към нея.
 
   Ако не Ви е ясно какво е р2р системата ще Ви разясня и това : Това е система за споделяне на информация, не система за раздаване на звезди. Ако това е целта Ви....... си потърсете друг сайт, където ги раздават на измамници.

(и с риск да не Ви хареса последващото:


Това, че в систамата, която използвате има пропуски .... и съм намерил начин да се възползвам от тях без това да противоречи на правилата /а ако греша - моля посочете ми точно какво съм нарушил, за да го поправя/, не означава, че трябва да получавам някакви санкции)
 
   Не системата ни има пропуски, а в начина Ви на разсъждение има пълна мъгла. И затова затворите са пълни с хора дето са намерили пропуски в системата.  ;D
 
  С това смятам темата за приключена !!!
Активен

чичо_Скруч

  • SuperUser
  • Карма: +4/-0
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Ноември 02, 2010, 02:05:51 pm
  • Публикации: 4
  • Brdvata
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.10 Firefox 3.6.10
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1606 -: Ноември 04, 2010, 09:17:06 pm »
да питам

може ли да свалям филми от други сайтове и да ги качвам тук

има доста дето ги няма


Ако торентите са от български тракери може да ги качвате при нас само с разрешението на ъплоудера качил торента. Това се отнася и за наши торенти изнесени в други сайтове.
Ако торентите който искате да качите са от международни сайтове, форуми, тракери и др. може да ги качвате при нас без проблем.



благодаря за изчерпателният отговор cecinikolov ще се съобразя с тези правила
Активен

MrKing

  • V.I.P.
  • Карма: +5/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 19, 2010, 10:04:34 pm
  • Публикации: 38
  • Торент Клиент: µTorrent 2.0.4
  • I'm Not Afraid
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1607 -: Ноември 05, 2010, 04:22:04 pm »
Искам да попитам нещо. До сега не съм качвал в раздел Игри и може би аз бъркам, но съм длъжен да попитам, ако някой може да ми помогне  :(

Опитвам се да кача играта Lineage 2 Interlude


но след това ми дава това


 и като погледна дали го имам вече като качен торент, го няма  :'(


Моля ви ако някой може да ми обясни,защо става така да ми помогне.
Благодаря предварително!
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1608 -: Ноември 05, 2010, 05:03:28 pm »
И аз съм имал подобен проблем. Направете нов торент файл и пробвайте пак. А между другото - каква е тази кавичка тук:
 
Активен

MrKing

  • V.I.P.
  • Карма: +5/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 19, 2010, 10:04:34 pm
  • Публикации: 38
  • Торент Клиент: µTorrent 2.0.4
  • I'm Not Afraid
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1609 -: Ноември 05, 2010, 05:08:04 pm »
Хммм... Ами не знам каква е тази кавичка , не съм я забелязал  :-[
Сега ще я махна и ще проверя дали ще стане, ако не ще направя отново торента.
Активен

MrKing

  • V.I.P.
  • Карма: +5/-5
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Юни 19, 2010, 10:04:34 pm
  • Публикации: 38
  • Торент Клиент: µTorrent 2.0.4
  • I'm Not Afraid
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1610 -: Ноември 05, 2010, 05:26:44 pm »
И аз съм имал подобен проблем. Направете нов торент файл и пробвайте пак. А между другото - каква е тази кавичка тук:
 



Дам... Не става пак  :'(
А тази кавичка няма нищо общо, то я има всеки път когато се кача там торента  :(
Не знам какво да правя, то се е видяло, че няма да го кача  >:(
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 05:30:38 pm от MrKing »
Активен

cecinikolov

  • V.I.P.
  • Карма: +72/-88
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Декември 11, 2008, 08:04:19 pm
  • Публикации: 269
  • Торент Клиент:
  • Отбор:
  • ultra blue fans
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
    • WWW
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1611 -: Ноември 05, 2010, 10:10:29 pm »
MrKing влезни в "настройки" на торент клиента, после дай "General" и натиснете бутона "Изчисти лични данни". Даваш "приложи" и "ок" след това излизаш от клиента и влизаш пак(за да се сейфнат настройките). От тук нататък си знеш пак правиш торент файл и качваш в сайта.
Ето ти малко инфо в снимки:



А този торент който искате да качите същият ли е по размер и по име на този:
http://www.p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=dd510d1ea07414de670938baae3383545a6b1ea0
Ако са еднакви значи точно за това не може да го качите.
Променете името на торент файла на вашият торент и би трябвало да стане.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 10:43:47 pm от cecinikolov »
Активен

Не отговарям на ЛС написани на маймуница!

BuTaMuH

  • Гост
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1612 -: Ноември 07, 2010, 04:10:44 pm »
     Ето и отговора, който получих от BuTaMuH. Ще отговоря възможно най-подробно точка по точка, с надеждата да предпазя и други Юзери от подобни грешки.
   
    Нека, след като какво всъщност се случва, сега кажа и защо съм го направил:

В Правилата пише ясно и точно "сийдвате" което само по себе си означава да може да се сваля от Вас, никъде не пише " да се правите, че сийдвате"

В правилата всъщност пише: "За всеки час, в който сте регистриран като сийдър ...", а не - за всеки час в който сийдвате торенти. А това са две коренно различни неща.

     Ако не Ви е ясно какво е р2р системата ще Ви разясня и това : Това е система за споделяне на информация, не система за раздаване на звезди. Ако това е целта Ви....... си потърсете друг сайт, където ги раздават на измамници.

    Ако екипът на този тракер споделяше това, което казвате, нямаше да има разделяне на потребителите посредством:
 - раздаване на фиктивни титли ('Потребител', 'Супер потребител', 'Супер ъплоудър');
 - отчитане на всякакъв вид генериран трафик, изчисляването на безсмисълени коефициенти съобразно този трафик;
и не на последно място (любимото ми)
 -раздаване на 1, 2 или 3 бронзови, сребърни, златни, платинени и диамантени звездички;

Докато обаче това е факт, може би не всеки, но аз лично бих си направил следната сметка:

10 000-те торента с най-малък размер заемат около 30 ГБ дисково пространсто.
За тези торенти обаче на всеки час получавам по 10 000 бонус точки.
И воден от Вашето предложение "Събирайте точки и трафик за да можете да ползвате всички екстри на нашият сайт и бъдещите ни проекти :) !" с удоволствие бих ги получил.
Но 'купонът' не спира до тук - отново по Ваше желание: тези 10 000 точки ... мога да разменя за 12 ГБ трафик.

Хайде сега преценете сами - човек, имащ желание да направи голям коефициент какво ще предпочете - всеки ден да 'фвърля боб' кой торент ще се тегли и кой не за да го изтегли и сийдва или ... да пусне една виртуална машина, която ще му осигурява 12 ГБ upload трафик на час ???

(Все пак интернетът, за който плащам е за да го ползвам за работа, а не да теглят от мен, да ми 'задръстват канала' и да не мога да отворя 1 сайт)

(и с риск да не Ви хареса последващото:
Това, че в систамата, която използвате има пропуски .... и съм намерил начин да се възползвам от тях без това да противоречи на правилата /а ако греша - моля посочете ми точно какво съм нарушил, за да го поправя/, не означава, че трябва да получавам някакви санкции)
 
   Не системата ни има пропуски, а в начина Ви на разсъждение има пълна мъгла. И затова затворите са пълни с хора дето са намерили пропуски в системата.  ;D

За това трябва да се извиня - в системата наистина няма пропуски - тя прави точно това, което се очаква от нея и при това го прави безотказно.

Пропуски, обаче, мисля, че има в начина на администриране на системата тъй като така и не получих отговор на върпоса:
"По каква причина ми се занулява трафика?" и последващия въпрос:
"С какво спечелените от мен 7 млн. сийдбонус точки са по-малко 'легални' от точките които се получават 'по схемата':
"Ако сийдвате 25 торента за едно денонощие получавате 25т х 24h = 600 сийдбонус точки!!!"

Бих се считал за нарушител ако пише например: "Ако сийдвате 25 торента (с ограничение за скоростта на upload за всеки един >100 KB/s) за едно денонощие получавате 25т х 24h = 600 сийдбонус точки!!!"

Сега мога единствено да се считам за неправомерно ощетен за поддържане на 11 577 активни торенти, които всеки един може да изтегли, било то за месец, два, три или дори година - стига да има това желание.

  С това смятам темата за приключена !!!

Склонен съм да се съглася, до момента на следващото ми зануляване на тарфика, което естествено се надявам да не се случи, но ... все пак аз съм само един потребител, с когото може да се прави какво се иска от страна на 'по-висшестоящите модератори и администратори' ...

Така че драги колеги, потребители:
Внимавайте по колко сийдбонус точки получавате, за да не се окаже, че сте надхвърлили 'позволения лимит' и не бъдете наказани, за това ваше безразборно сийдване (или по-скоро имитация на сийдване) на торенти.
Активен

jodecicall

  • Агресивен Дипломат
  • SuperUploader
  • Карма: +286/-169
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Февруари 20, 2008, 11:13:07 am
  • Публикации: 740
  • Обичай враговете си! Това ги кара да полудяват...
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 7.0 MS Internet Explorer 7.0
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1613 -: Ноември 07, 2010, 06:09:24 pm »


Склонен съм да се съглася, до момента на следващото ми зануляване на тарфика, което естествено се надявам да не се случи, но ... все пак аз съм само един потребител, с когото може да се прави какво се иска от страна на 'по-висшестоящите модератори и администратори' ...
Така че драги колеги, потребители:
Внимавайте по колко сийдбонус точки получавате, за да не се окаже, че сте надхвърлили 'позволения лимит' и не бъдете наказани, за това ваше безразборно сийдване (или по-скоро имитация на сийдване) на торенти.



Скъпи колега! Скъпи потребителю!
Да. Вярно е, че сте "само един потребител" който обаче с регистрацията си тук, в тракера, се е съгласил да спазва определени правила. Ако тези правила не са ви харесали, защо се съгласихте с тях? Аз ще ви кажа - защото не сте ги прочели. И тъй като не сте го направили аз не виждам никаква причина да недоволствате. Прочетете правилата ТУК!
 Мисля, че не е нужно да ви казвам колко от тях сте нарушили вече, нали? Цяло чудо е, че някой "от страна на 'по-висшестоящите модератори и администратори' " не ви е "витаминизирал" все още за неуважение към екипа.


П.С. : Уважавайте безплатното пространство и хората, които се опитват да го запазят!  ;)
Активен

BuTaMuH

  • Гост
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1614 -: Ноември 07, 2010, 07:04:24 pm »
Скъпи колега! Скъпи потребителю!

... Аз ще ви кажа - защото не сте ги прочели. И тъй като не сте го направили аз не виждам никаква причина да недоволствате. Прочетете правилата ТУК!
 Мисля, че не е нужно да ви казвам колко от тях сте нарушили вече, нали? Цяло чудо е, че някой "от страна на 'по-висшестоящите модератори и администратори' " не ви е "витаминизирал" все още за неуважение към екипа.


П.С. : Уважавайте безплатното пространство и хората, които се опитват да го запазят!  ;)
[/i]


С цялото ми уважение, драги SuperModerator-е, прочетох правилата при регистрацията, прочетох ги при зараждане на идеята за печелене на сийдбонус точки, прочетохги като ми занулихте трафика първия път, прочетох втория път, прочетох и преди малко (да не би да съм пропуснал нещо) - уви - не съм.

Никъде не видях правило или какъвто и да е друг текст, регламентиращ максималния брой точки, които могат да се получават.

При комуникацията ми с екипа - продължавам да не получавам отговор на този въпрос. Не получих отговор и на въпроса: "какво в гореописаната схема е не отговаря на правилата (за да мога разбирасе да го поправя).

Извинявайте за скептицизма ми, но от моя гледна точка ситуацията изглежда така (и го казвам с цялото уважение, което мога да изпитам):

"Ние, хората от екипа, решихме, че НЕЩО не е наред в начина, по който печелиш точки, въпреки че този начин не е против правилата, и тъй като го считаме за нереден решихме да ти занулим трафика, без да даваме каквото и да е обяснение!"

Пак Ви моля, кажете кое правило, изречение или дори загатване регламентиращо печеленето на въпросните точки съм нарушил, за да се съобразя и с него и да продължа да си печеля точки и да ги обменям за трафик, който обаче няма да бъде зануляван след 2 седмици.

(или ако това е практиката за този вид трафик - моля посочете къде е упоменато, за да не пълним този форум с безсмислени постове)

Благодаря предварително!

Edit:

Не съм имал намерение да обидя когото и да е, и мн. се извинявам, че написаното от мен е провокирало такива мисли у Вас.

« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 07:16:48 pm от BuTaMuH »
Активен

pepsi81

  • TV Rip
  • SuperUploader
  • Карма: +435/-66
  • Неактивен Неактивен
  • Пол: Мъж
  • :Октомври 18, 2008, 10:33:06 pm
  • Публикации: 1558
  • По-добре як и тъп, отколкото само тъп
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1615 -: Ноември 07, 2010, 07:53:28 pm »

При комуникацията ми с екипа - продължавам да не получавам отговор на този въпрос. Не получих отговор и на въпроса: "какво в гореописаната схема е не отговаря на правилата (за да мога разбирасе да го поправя).



Докато продължавате да не споделяте идеята на p2p ще бъдете зануляван. Търсете си пролуки в системата колкото искате. Идета на p2p технологията е ОБМЕН НА ИНФОРМАЦИЯ между потребителите, не обмен на звезди при сийд 1к.
Вие твърдите, че имате над 10 000 торента при размер около 30ГБ. Ми ако всеки правеше като вас да сийдва с 1к, щяхте да сваляте по 800МБ на денонощие при поне 10 сийдъра на торент. Това прави месеци наред денонощно пуснат компютър за да имате някви си там звезди.
А вие всъщност за какво сте в сайта? За да може да си свалите нещо, което би ви било от полза, а и другите да си свалят от вас или за звезди? Да не би да твърдите, че бихте си държали месеци наред денонощно включен компютъра заради 3 цветни звездички. Това само 11-12 годишно дете би го направило, щото тяхните плащат тока  ::) Звездичките са един допълнителен бонус към потребителите, нещо като благодарност за това, че сийдват. Не благодарност за това, че си задръстват клиента с торенти и не носят никаква полза нито на сайта, нито на останалите потребители.
Или сега ще кажете, че другите са балами и пускат сийд, а вие сте по-умен затова го ограничавате. Уважавайте останалите потребители и най-вече ъплоудъра. Най-голяма благодарност към един ъплоудър е сийда (не с 1к)
Надявам се, че бях достатъчно ясен. Не търсете под вола теле. Спорите публично с екипа, след като ви  е обяснено. Би трябвало да знаете до какво води това. Прочетете си пак правилата, за да не питатее после откъде ви е дошло ;)



Активен

bofata

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Октомври 23, 2009, 04:15:34 pm
  • Публикации: 1
  • OS:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1616 -: Ноември 07, 2010, 09:26:58 pm »
в този сайт няма ли каталог ?!??!!  :-\   :-\   :-\
Активен

raicho66

  • SuperUser
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 09, 2008, 07:41:08 am
  • Публикации: 4
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 7.0.517.44 Chrome 7.0.517.44
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1617 -: Ноември 09, 2010, 09:30:12 pm »
Минах девето ниво, изпратих имейл както е описано и нямам отговор за безплатната поща.Те всичките са безплатни, но аз искам когато се регна някъде да дам новия си имейл - все пак е награда.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 09:33:15 pm от raicho66 »
Активен

khali

  • User
  • Карма: +3/-3
  • Неактивен Неактивен
  • :Август 19, 2010, 01:27:11 pm
  • Публикации: 27
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.5.15 Firefox 3.5.15
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1618 -: Ноември 10, 2010, 12:10:45 am »
Може ли да изтриете този торент?

http://p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=37e1d51208ac719eae6c1154239e8a893ad5150d
 
 
         Готов си.............качвай го пак   ;)
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 12:14:57 am от Bradat »
Активен

knj

  • User
  • Карма: +0/-0
  • Неактивен Неактивен
  • :Януари 15, 2008, 09:22:15 pm
  • Публикации: 3
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Opera 9.80 Opera 9.80
Re:Помощ от модератор (администратор)
« Отговор #1619 -: Ноември 10, 2010, 07:29:37 pm »
Защо ми се вдига данлоуда след като не тегля нищо,така е вече повече от седмица
 
 
 
      Махнете си помощните програни за бърз Ъплоуд да не се чудите къде Ви е регистрацията след ден-два.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 08:43:32 pm от Bradat »
Активен