**Салатите, марулите, пресният лук и чесън, и репичките се запазват свежи до 3 дни, като се изчистят, измият се и се поставят в найлонов плик или в похлупена тенджера в хладилник.
**Маслините се попарват с вряла вода, оцеждат се, подсушават се върху кърпа, нареждат се в буркан и се заливат с олио. Държат се на хладно място. Така се запазват 5-6 месеца.
**Сиренето се запазва най-добре, като се нареже на парчета и се нареди в дълбок съд. Прибавя се сол (1 супена лъжица на 1 кг сирене) и се залива с вода, докато сиренето се покрие. Похлупва се и се държи на хладно.
**Хлябът се запазва най-добре в обикновена книжна кесия.
**Костите се запазват в найлонов плик в камерата на хладилник, но не повече от няколко дни.
**При по-дълго пътуване, сиренето сиренето може да се запази свежо 10-15 дни, без да изсъхва и да променя вкуса си, по следния начин: завива се в обикновена амбалажна хартия, слага се в найлонов плик и се опакова добре, за да не изтече саламурата.
**Ястията трябва да се разбъркват с дървена лъжица, за да не се надраскват съдовете и да не се смачкват продуктите.
**При варене, трябва да се подбират еднакво големи картофи, в противен случай една част от тях се сваряват, а другите остават сурови.
**Добре е пърженето на риба и печенето на чушки да става на проветриво място (балкон, двор, тераса), тъй като миризмата остава за дълго в кухнята.
**Салатите трябва да се приготвят в по-големи и дълбоки съдове, за да могат добре да се разбъркват.
**Повторното затопляне на ястията трябва да става на по-слаб огън, за да не загорят или да не изври водат, при което ястието става солено. Не се затопля цялото ястие, а само необходимите порции.
**Всички салати от пресни зеленчуци трябва да се посоляват не предварително, а малко преди сервирането, тъй като от солта омекват, разводняват се и се губят част от вкусовите им качества.
**Докато се приготвят ястията на печката трябва винаги да има съд с топла вода, за да се долива, ако е необходимо.
**Емайлираните части на готварската печка се почистват със сода бикарбонат и влажна кърпа. Така не се получават драскотини. След това те се избърсват с чиста кърпа няколко пъти.
**За да се пести време, мазнината, която пръска от тигана върху готварската печка, трябва да се избърсва веднага с влажна кърпа, тъй като засъхва много бързо и след това е необходимо много време, за да се почисти.
**Най-добре е да се топли вода в емайлирани съдове, тъй като алуминиевите почерняват.
**Кисели ястия и продукти не трябва да се държат в алуминиеви и пластмасови съдове, за да не ги повреждат. Освен това се образуват и вредни вещества, които, в някои случаи, могат да бъдат дори отровни за организма!!!
**За да не се скъсява животът на електрическата плоча на печката или котлона, тя не бива да се оставя празна, ако е гореща. Ако готовото ястие трябва да се свали от огъня, може да се постави отгоре съд със студена вода.
**Върху загрятата електрическа плоча на печката и/или котлона, не бива да се поставят мокри съдове!